Galvenais sports un atpūta

Maikls Viks Amerikas futbolists

Anonim

Maikls Viks, pilnībā Maikls Dveins Viks (dzimis 1980. gada 26. jūnijā, Ņūporta News, Virdžīnija, ASV), amerikāņu profesionālā gridirona futbola ceturtdaļfināla spēlētājs, kurš bija visvairāk apmaksāts spēlētājs Nacionālās futbola līgas (NFL) vēsturē pirms vainas atzīšanas 2007. gadā, par apsūdzībām par nelikumīga suņu cīņas gredzena vadīšanu. Pēc 18 mēnešu kalpošanas federālajā cietumā viņš atgriezās NFL un 2010. gadā tika nosaukts par līgas Gada atgriešanās spēlētāju.

Viks uzauga mājokļu projektā Newport News, un tieši tur viņš kā jauns zēns pirmo reizi tika pakļauts suņu cīņām. Apdāvināts vidusskolas sportists viņš apmeklēja Virginia Tech futbola stipendiju. Kā sarkans pirmkursnieks (“sarkanie krekli” ir spēlētāji, kas ir par gadu vecāki par viņu klases apzīmējumu, jo ir pavadījuši sezonu, trenējoties kopā ar savām koleģiālajām komandām, bet nespēlējot spēlēs) Viks noveda Virdžīnijas Tehniku ​​uz neizšķirtu regulārajā sezonā un BCS nacionālā čempionāta spēle (zaudējums Floridas štata universitātei). Palīdzot Virginia Tech sasniegt 11-1 rekordu otrajā spēles gadā, viņš pameta skolu, lai sāktu futbolista karjeru. Lai arī Viks, kurš bija 6 pēdas (1,83 metri), bija īss NFL ceturtdaļfināla attālumā, viņa spēcīgā roka un nepārspējamais atlētisms, ko viņš ieveda šajā pozīcijā, lika Atlanta Falcons viņu izvēlēties ar pirmo kopējo 2001. gada NFL drafta izvēli.

Viks kļuva par Atlantas pilntiesīgo starta ceturtdaļfinālu otrajā gadā, darbojoties komandā. Tajā gadā viņš iemeta 2936 jardus un 16 pieskārienus (vienlaikus steidzoties uz 8 papildu pieskārieniem) un tika nosaukts par savu pirmo Pro Bowl. Nākamajā posma sezonā viņš vadīja Falcons līdz vēsturiskai pirmās kārtas uzvarai pār Grīnbejas Packeriem, kuri iepriekš nekad nebija zaudējuši mājas play-off spēlē. 2004. gada decembrī Viks parakstīja līguma pagarināšanu par 130 miljoniem dolāru ar Atlantu, kas tajā laikā bija lielākais līgums līgas vēsturē, un neilgi pēc tam viņš vadīja Falcons uz Nacionālās futbola konferences čempionāta spēli (zaudējums Filadelfijas Eagles). 2006. gadā Viks steidzās uz 1039 jardiem, kas ir vienas sezonas NFL rekords ceturtdaļfinālā.

2007. gada aprīlī tika veikta kratīšana mājā, kas Vikijam piederēja Virdžīnijā, un izmeklētāji atklāja, ka īpašumā ir darbojies suņu cīņas gredzens. Trīs mēnešus vēlāk Viks un trīs citi tika apsūdzēti dažādos federālos noziegumos, kas saistīti ar gredzena darbību. Viņš panāca vienošanos ar prokuroriem, atzīstot personīgu piedalīšanos suņu nogalināšanā, kā arī piedalīšanos suņu cīņas sazvērestībā, un viņam tika piespriests 23 mēnešu cietumsods; viņu arī uz nenoteiktu laiku apturēja NFL. Ieslodzījuma laikā viņš zaudēja visus apstiprināšanas darījumus un iesniedza bankrota pieteikumu.

Viks tika atbrīvots no cietuma 2009. gada maijā, un viņam divus mēnešus tika piemērots mājas arests. NFL viņu atjaunoja pirms 2009. gada regulārās sezonas un parakstīja ar Filadelfijas Ērgļiem, neskatoties uz dzīvnieku tiesību grupu un futbola fanu protestiem Filadelfijā un visā valstī. Viks kalpoja par rezerves daļu, līdz 2010. gada sezonas pirmajā spēlē komandas sākumskolas spēlētāja savainojums viņu ieveda izlases sastāvā. Viks spēlēja ar jaunatklātu pozīciju, atgriežoties NFL, izvirzot karjeras sasniegumus, nolaižot tikai 3 018 jardus un 21 piespēli tikai 12 spēlēs, vienlaikus izpildot 62,6 procentus no viņa piespēlēm, kad viņa karjeras pabeigšanas procents bija tikai 53,7. Viņš tika nosaukts par “Pro Bowl” un nopelnīja Gada atgriezšanās spēlētāja apbalvojumus par viņa spēli 2010. gadā. 2011. gada sezonā viņš uzstādīja NFL rekordu karjerā skriešanās pagalmos, ko ieguva ceturtdaļnieks (4,946).

Viks, kurš bija pietiekami vesels, lai tikai vienu reizi karjerā (2006. gadā) spēlētu pilnu NFL sezonu, 2012. gadā atkal bija satraucis ar savainojumiem un neefektivitāti, jo 10 spēlēs izturēja tikai 12 pieskārienus (un 10 pārtveršanas gadījumus). Tās pašas problēmas vēlreiz skāra Viku 2013. gadā, un viņš parādījās tikai sešās spēlēs un tika aizstāts kā ērgļu sākuma ceturtdaļzinis ar komandas jauno treneru režīmu. Nākamajā sezonā viņš parakstīja līgumu ar New York Jets. Viņš galvenokārt kalpoja kā rezerves spēks ar Jets, bet tika uzaicināts sākt trīs spēles savas vienas sezonas laikā Ņujorkā. Viks pievienojās Pitsburgas Steelers 2015. gada augustā. Viņš spēlēja piecās Steelers spēlēs un neatrada komandu 2016. gada sezonai. 2017. gada februārī Viks izstājās no NFL, un sešus mēnešus vēlāk viņš kļuva par NFL televīzijas raidījumu analītiķi raidorganizācijā Fox Broadcasting Company.